Odcinki tekstowe

Dlaczego Hołownia został GIGACZADEM w Internecie?

Określanie Szymona Hołowni mianem “Giga Chada” stało się na tyle popularne, że nawet media głównego nurtu zaczęły tworzyć o tym artykuły. Poznajmy zatem genezę tego określenia oraz odpowiedzmy na pytanie – dlaczego Szymon Hołownia jest nazywany w ten sposób?

Czytaj więcej »

Jak uzależniają zakłady bukmacherskie?

Hazard to niebezpieczna rozrywka, która może wciągnąć w swoje sidła wiele osób, nawet tych najbardziej uważnych. Zakłady bukmacherskie stanowią obszar, w którym emocje, nadzieja na łatwe zwycięstwo i pozorny wpływ na wynik zdarzeń, mogą doprowadzić do uzależnień. W tym odcinku przyjrzymy się zatem, jakie zagrożenia niosą za sobą owe zakłady oraz jak przeciwstawiać się ich szkodliwemu wpływowi.

Czytaj więcej »

Jak działają KRYPTO-OSZUŚCI?

Oszustwa w świecie kryptowalut przyjmują różną formę. W tym odcinku przyjrzymy się najczęściej stosowanym przez oszustów technikom, które mogą stanowić pułapkę zwłaszcza dla tych, którzy nie posiadają odpowiedniej wiedzy, a mimo to decydują się na przeznaczenie własnych pieniędzy w różne projekty. Niech ten materiał będzie dla Was przestrogą, aby w takich sytuacjach nie kierować się emocjami i chęcią szybkiego zysku.

Czytaj więcej »

Czarne Święto Konsumpcji

Wielkimi krokami zbliża się Black Friday, czyli coroczne święto zakupów. W tym odcinku dowiesz się, jak nie dać się zwieść podejrzanym ofertom, poznasz także zalecenia świadomego kupowania.

Czytaj więcej »

Dlaczego Polacy się nie uśmiechają?

Utarło się, że w Polsce brak uśmiechu nie jest niczym nadzwyczajnym. Pewnie kojarzysz te wszystkie memy z podpisem “smiles in polish”, które dosadnie punktują nasz kraj. Dlaczego jedne narody potrafią bez problemu okazywać pozytywne emocje, a inne są określane jako smutne i ponure? Wreszcie – czemu w Ameryce mówi się “Świat jest kamerą, więc, proszę, uśmiechaj się”, a u nas funkcjonuje “Śmieje się jak głupi do sera”? O tym w dzisiejszym odcinku.

Czytaj więcej »

Influencer zabrał dziecko z domu dziecka i zrobił jej dziecko

Ostatnio w mediach jest głośno o Tomaszu Ch., który zaistniał jako patogwiazda polskiego TikToka. Z czego jest znany? Między innymi z tego, że w Internecie chwali się imprezowym życiem, pełnym luksusu oraz patologicznymi zachowaniami.  W tym odcinku przyjrzymy się bliżej tej postaci i wspomnimy o sprawie, o której inne media milczą.

Czytaj więcej »

Rozpoczynanie lekcji o 7 to zbrodnia na uczniach

Na pewno choć raz w swoim życiu zetknąłeś się z opinią, że jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz wstawać o świcie. Instagramowi motywatorzy powiedzą Ci, że optymalną porą jest pobudka o 5 lub 6 rano. Jednak czy tak wczesna pora rzeczywiście działa na nas dobrze? O tym w dzisiejszym odcinku.

Czytaj więcej »

Kult operacji plastycznych

W tym odcinku zastanowimy się, czy operacje plastyczne to niebezpieczna moda czy normalna procedura, aby ulepszyć swoje życie? Motywacje do podjęcia operacji plastycznych mogą być różne. Warto jednak pamiętać, by – tak jak w każdym obszarze życia, zachować umiar i rozsądek.

Czytaj więcej »

Demonizowanie ojców w społeczeństwie

Na pewno niejednokrotnie widziałeś memy o ojcach. To niby niewinne żarty, jednak trudno się nie zgodzić, że, suma sumarum, pokazują postać ojca w złym świetle. W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się bliżej problemowi demonizowania ojców we współczesnym świecie. Zobaczysz, w jaki sposób kreuje się obraz ojca w społeczeństwie oraz poznasz możliwe konsekwencje tego zjawiska.

Czytaj więcej »

Poradnik: Jak być leniwym GRUBASEM?

W dzisiejszym świecie, gdzie fitness guru i miłośnicy zdrowego stylu życia zdają się być na każdym rogu, przyszła pora na krótką opowieść, dedykowaną wszystkim tym, którzy obrali drogę mniej wymagającą – tę leniwą, wygodną i nieco kontrowersyjną. Dziś zaprezentujemy Wam esencję błogiego zaniedbania, która okaże się prawdziwym balsamem dla duszy tych, którzy wybierają paczkę chipsów na kanapie ponad wyczerpujące bieganie w parku.

Czytaj więcej »